بایرام گلدی

بیگ تانگرینگ آدی بیلان

این روز ها اگر در کوچه ،خیابان های صحرا راه بروید صدا های زیادی می شنوید گردو خاک زیادی می بینید ،اینها صدای گوش خراش نیست بلکه صدای نواخته شدن آهنگی است که برای استقبال بایرام(عید) نواخته می شود،این گردو خاک زمین نیست بلکه گردو خاک دلهای مردم صحراست که می خواهند با دلی پاک به استقبال بایرام بروند.

 آری باز بوی بایرام (عید) می آید. ترکمن صحرا باز با استشمام بوی بایرام به شورو شوق افتاده است.

این روزها هوا هوای بایرام هست و مردم ترکمن صحرا آماده می شوند تا استقبال گرمی از بایرام انجام دهند.هر ساله با آمدن بایرام ترکمن صحرا جامه نو بر تن میکند.مردم صحرا با دلی پاک ،لباس هایی نو و خانه ای به پاکی دلهایشان به استقبال بایرام می روند. این روزها در تمام نقاط صحرا زن و مرد ،پیر و جوان همه به هم کمک میکنند تا خانه تکانی کنند رخت ها و فرش های کهنه را تمیز کنند و دلهایشان را پاک کنند تا میزبان خوبی برای بایرام باشند.

اگر این روزها گاو،گاومیش،شتر،گوسفند و بز زیاد می بینید و صدایشان را می شنوید بدانید که قربان بایرام (عید قربان) در حال رسیدن است.

پیشاپیش فرا رسیدن بایرام را به تمام مسلمانان جهان بویژه مردم عزیز صحرا تبریک می گویم و امید وارم با ریختن خون قربانی خداوند متعال همه ما را مورد رحمت خود قرار داده و گناهان همه مارا ببخشاید.مردم صحرا دلی پاک دارند و همواره به هم نوعان خود کمک میکنن و بدون شک در این بایرام عزیز نیز با گرفتن دست نیازمندان و کمک به آنها دل های هم نوعان خودشان را شاد خواهند کرد.

قربان بایرامنگیز. قوتلی بولسین ترکمن ایلیم امان بولسین مدام التین زمان بولسین.

/ 16 نظر / 92 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الناز

سلام.قربان بایرام سیزادا قوتلی بولسین

آی تکین

سلام عیدینگز قوتلی بولسین...من دانشجو یتشمیان.......باخشلا

هانی

سلام عیدت مبارک آپم

آی تکین

عید تون مباااااااااااااااااااااااااااااااارک

hamide

eyde shoma ham mobarak....[لبخند]

کومدین گوزلی

salam dossim :* Qurwan aIdin qutli bolsin qara gozim , inniki yiilara da allah yetirsin , raC eidie man yadet nare dige [زبان]

sana turkman

سلام.بگنیج بیلن گلیب یتن قربان بایرامی قوتلاب گلجگ ییل لارادا خدای یترسین دیب بیک تانگرینگ درگاهیندا سیز و اچرلانگیزا خوشلیق آرزو ادیارین.[لبخند][قلب][قلب]اینشالله گونلرنگیز همیشه عیدبایرام یالی بولسین[گل][لبخند]

گلناز

ساغ بولینگ...هم متن دان چوریب هم عکس لار دان...

حامد

عید قربان، پر شکوه ترین ایثار و زیباترین جلوه ی تعبد در برابر خالق یکتا بر شما مبارک