نویسنده: حبیب ترکمن - یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢

بیگ تانگرینگ آدی بیلان

این روز ها اگر در کوچه ،خیابان های صحرا راه بروید صدا های زیادی می شنوید گردو خاک زیادی می بینید ،اینها صدای گوش خراش نیست بلکه صدای نواخته شدن آهنگی است که برای استقبال بایرام(عید) نواخته می شود،این گردو خاک زمین نیست بلکه گردو خاک دلهای مردم صحراست که می خواهند با دلی پاک به استقبال بایرام بروند.

 آری باز بوی بایرام (عید) می آید. ترکمن صحرا باز با استشمام بوی بایرام به شورو شوق افتاده است.

این روزها هوا هوای بایرام هست و مردم ترکمن صحرا آماده می شوند تا استقبال گرمی از بایرام انجام دهند.هر ساله با آمدن بایرام ترکمن صحرا جامه نو بر تن میکند.مردم صحرا با دلی پاک ،لباس هایی نو و خانه ای به پاکی دلهایشان به استقبال بایرام می روند. این روزها در تمام نقاط صحرا زن و مرد ،پیر و جوان همه به هم کمک میکنند تا خانه تکانی کنند رخت ها و فرش های کهنه را تمیز کنند و دلهایشان را پاک کنند تا میزبان خوبی برای بایرام باشند.

اگر این روزها گاو،گاومیش،شتر،گوسفند و بز زیاد می بینید و صدایشان را می شنوید بدانید که قربان بایرام (عید قربان) در حال رسیدن است.

پیشاپیش فرا رسیدن بایرام را به تمام مسلمانان جهان بویژه مردم عزیز صحرا تبریک می گویم و امید وارم با ریختن خون قربانی خداوند متعال همه ما را مورد رحمت خود قرار داده و گناهان همه مارا ببخشاید.مردم صحرا دلی پاک دارند و همواره به هم نوعان خود کمک میکنن و بدون شک در این بایرام عزیز نیز با گرفتن دست نیازمندان و کمک به آنها دل های هم نوعان خودشان را شاد خواهند کرد.

قربان بایرامنگیز. قوتلی بولسین ترکمن ایلیم امان بولسین مدام التین زمان بولسین.

حبیب ترکمن
سلام دوستان به اتاق ترکمن خوش اومدین (پاراخات لیق اوچین سایراسین دیلیم آبادان لیق اوچین ایشله سین الیم آدم لار دوست دوغان لیق آرزوم هم دنیانیگ یوزنده بولماسین ظلم مختومقلی فراغی) (ماوی آسمانلی اولکامی/غم باسماسین هیچ هاچان) (تازه یولی کهنه یولا غوشلاما/کهنه دان پند آلمانی تازانی باشلاما/دوست یار تاپماغ واجبدیر/اما تازه تاپدم دیب کهنه نی تاشلاما) حبیب
فهرست اصلی
دوستان
کدهای اضافی کاربرUntitled Document
دریافت کد خوش آمدگویی

دریافت کد موزیک
http://emingharib.persiangig.com/habib/bghabib.jpg