نویسنده: حبیب ترکمن - پنجشنبه ٢٥ مهر ۱۳٩٢

سلام دوستان با یه گذارش تصویری از عید قربان در خدمتتون هستیم امیدوارم خوشتون بیاد

روز قبل عید(قوقین گون)

ادامه عکسا تو ادامه مطلب (اگه دل دیدن خون نداری نیاییا :D


ادامه مطلب ...
نویسنده: حبیب ترکمن - یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢

بیگ تانگرینگ آدی بیلان

این روز ها اگر در کوچه ،خیابان های صحرا راه بروید صدا های زیادی می شنوید گردو خاک زیادی می بینید ،اینها صدای گوش خراش نیست بلکه صدای نواخته شدن آهنگی است که برای استقبال بایرام(عید) نواخته می شود،این گردو خاک زمین نیست بلکه گردو خاک دلهای مردم صحراست که می خواهند با دلی پاک به استقبال بایرام بروند.

 آری باز بوی بایرام (عید) می آید. ترکمن صحرا باز با استشمام بوی بایرام به شورو شوق افتاده است.

این روزها هوا هوای بایرام هست و مردم ترکمن صحرا آماده می شوند تا استقبال گرمی از بایرام انجام دهند.هر ساله با آمدن بایرام ترکمن صحرا جامه نو بر تن میکند.مردم صحرا با دلی پاک ،لباس هایی نو و خانه ای به پاکی دلهایشان به استقبال بایرام می روند. این روزها در تمام نقاط صحرا زن و مرد ،پیر و جوان همه به هم کمک میکنند تا خانه تکانی کنند رخت ها و فرش های کهنه را تمیز کنند و دلهایشان را پاک کنند تا میزبان خوبی برای بایرام باشند.

اگر این روزها گاو،گاومیش،شتر،گوسفند و بز زیاد می بینید و صدایشان را می شنوید بدانید که قربان بایرام (عید قربان) در حال رسیدن است.

پیشاپیش فرا رسیدن بایرام را به تمام مسلمانان جهان بویژه مردم عزیز صحرا تبریک می گویم و امید وارم با ریختن خون قربانی خداوند متعال همه ما را مورد رحمت خود قرار داده و گناهان همه مارا ببخشاید.مردم صحرا دلی پاک دارند و همواره به هم نوعان خود کمک میکنن و بدون شک در این بایرام عزیز نیز با گرفتن دست نیازمندان و کمک به آنها دل های هم نوعان خودشان را شاد خواهند کرد.

قربان بایرامنگیز. قوتلی بولسین ترکمن ایلیم امان بولسین مدام التین زمان بولسین.

نویسنده: حبیب ترکمن - یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٢

نشست کشورهای ترک زبان در آنکارا

سال 2014 با نام سال مختومقلی جشن گرفته خواهد شد

بیستمین سال تاسیس سازمان بین المللی فرهنگ ترک ،تورکسوی ،که دارای 14 عضو می باشد. جشن گرفته شد.

احمد داوود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه ،عمر چلیک وزیرهنگ و توریزم ، نمایندگان و وزرای فرهنگ 14 کشور، در این روز ویژه و ضیافت شام سازمان ،شرکت کردند.

عمر چلیک در ضیافت شام،اعلام کرد که سازمان تورکسوی برای توسعه فرهنگ و زبان ترکی و انتقال آن به نسل های آینده ، تاسیس شده است.

عمر چلیک ضمن اعلا اینکه سال 2014 را به نام دو استاد اختصاص داده اند ، گفت :" به مناسبت دویست و نودمین سالگرد تولد شاعر ترکمن مختومقلی فراغی ، سال 2014 را با نام سال مختومقلی جشن خواهیم گرفت و به مناسبت صدو پنجاهمین سالگرد تولد توکتوگول ساتیلگانوو شاعر قرقیزستانی ، سال 2014 از سوی سازمان تورکسوی به عنوان سال توکتوگول اعلام گردید."                                                                         

نویسنده: حبیب ترکمن - یکشنبه ٧ مهر ۱۳٩٢

قابل توجه مادران امروزی

صرفا جهت اطلاع

یه کوچولو مادرای قدیمی رو با مادرای امروزی می خوام مقایسه کنم درباره ی نحوه ی پرورش بچه ها

امروزیا همون که از بیمارستان مرخص شدن خونه مادر پلاسن . صد رحمت به قدیمیا که شب رو یک لحظه نمیخوابیدن تا صدای بچه در نیاد و گریه نکنه، قبل خواب هم کلی لالایی می خوندن ، حالا امروزیا قبل بچه می خوابن ، صدای بچه در میاد میگن (یمیرلان یاتیرمادینگدا ) مامان این بچه رو بگیر سرمو خورد (انگار بچه مامانشه

صد رحمت به قدیمیا که وقتی بچه رو می بردن بیرون تا می تونستن بلندش می کردن، خسته که می شدن دستشو محکم می گرفتن ول نمی کردن همش حواسشون به بچه بود حالا امروزیا خدا شاهده 10 متر جلوتر از بچه راه میره ،راه که چه عرض کنم رژه میره واسه خودش اونوقت بچه بیچاره کنار خیابون داره میاد آخه مومن نمیگی یه لحظه بره سمت خیابون چی میشه یا پاشو کج بزاره کله ملغ بشه چی؟؟ بعضیا هم دست بچه رو میگیرن اصلا باهاش کاری ندارن عین این بچه ها هستن دست عروسکو میگیرن دنبال خودشون میکشن مثل اون... بعض وقتا بچه ی بیچاره خودشو میکشه میگه بلندم کن خسته شدم میگه کمرم درد میکنه بمیری هم بلندت نمیکنم ،یا خدا بی کیم إندی!! بعدا که بچه بزرگ شد تحویلت نگرفت ، نگفت کجا بوده کجا رفته میفهمی

صد رحمت به قدیمیا وقتی بچه گریه میکرد سریع بغلش میکردن ،نوازشش می کردن 150 بار چکابش میکردن تا مشکلشو پیدا کنن اونوقت امروزیا وقتی بچه گریه میکنه تنها چیزی که میگن حمیییییید !! بابا یکی نیست بگه خدا تو وجود زن لطافت و آرامش قرار داده تا بچشو و شوهرشو آروم کنه و مرد رو سخت آفریده تا برای بچه و زنش تکیه گاه باشه سایه باشه اونوقت این میگه حمیییییید!! بابای بیچاره چیکار کنه جز بالا پایین انداختنش!!

حبیب ترکمن
سلام دوستان به اتاق ترکمن خوش اومدین (پاراخات لیق اوچین سایراسین دیلیم آبادان لیق اوچین ایشله سین الیم آدم لار دوست دوغان لیق آرزوم هم دنیانیگ یوزنده بولماسین ظلم مختومقلی فراغی) (ماوی آسمانلی اولکامی/غم باسماسین هیچ هاچان) (تازه یولی کهنه یولا غوشلاما/کهنه دان پند آلمانی تازانی باشلاما/دوست یار تاپماغ واجبدیر/اما تازه تاپدم دیب کهنه نی تاشلاما) حبیب
فهرست اصلی
دوستان
کدهای اضافی کاربرUntitled Document
دریافت کد خوش آمدگویی

دریافت کد موزیک
http://emingharib.persiangig.com/habib/bghabib.jpg